IRIS - Investično Realitný Informačný Systém

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
IRIS - Investično Realitný Informačný Systém

Reality


    Aký projekt si mám vybrať?

    AllReall
    AllReall


    Počet príspevkov : 106
    Join date : 09.09.2010

    Aký projekt si mám vybrať? Empty Aký projekt si mám vybrať?

    Odoslať  AllReall Pi október 01, 2010 11:59 am

    To že pri výbere projektu nás v zásadnej miere ovplyvňuje náš pozemok sme si už vysvetlili.
    Je veľmi dôležité uvedomiť si, že čím lepší projekt, tým menšia odchýlka je pri výpočte ceny stavby vášho domu.
    *Čo brať do úvahy pri výbere projektu?
    Pred výberom projektu je potrebné odpovedať si na zásadné otázky. Aké majú byť funkčné vlastnosti domu? Ako by mal dom vyzerať?
    Funkčné vlastnosti domu znamenajú aké potreby pre bývanie má dom spĺňať. (počet izieb, kúpeľní, dieľňa, garáž atď.) V rámci vzhľadu sa jedná hlavne o vonkajší tvar objektu.
    Aký typ projektu si mám vybrať?
    Štandardne sú k dispozícii dve možnosti. Prvou je tvorba projektu presne na mieru projektantom. Druhá možnosť je nákup katalógového projektu. Spomenieme základné výhody a nevýhody obidvoch typov.
    Projekt na mieru z projekčnej kancelárie
    + detailné spracovanie projektu (podľa kvality projektanta) - vysoká cena
    + zachytenie atypických predstáv klienta - doba spracovania
    + možné osadenie projektu na konkrétny pozemok (v prípade že máte k dispozícii pozemok)
    + malá odchýlka pri naceňovaní
    Katalógový projekt
    + cena - chýba osadenie na konkrétny pozemok
    + okamžite k dispozícii pre vybavovanie stavebného povolenia - chýbajú určité detaily
    + možnosť výberu spomedzi veľkej ponuky projektov (inšpirácia) Nie je naším úmyslom odporúčať jeden typ projektu. Každý typ je vhodný pre určitého klienta. Pokiaľ vyžadujete aby bol Váš dom špecifický a máte jasnú predstavu o tom aký by mal byť Váš dom, je lepšou voľbou oslovenie kvalitnej projektovej kancelárie. Tento spôsob bude vyžadovať vysokú mieru spolupráce a podstatne viac financií.
    Vo veľkej väčšine prípadov odporúčame našim klientom druhú alternatívu - katalógový projekt. Množstvo klientov prichádza za nami s tým že si nevedia vybrať projekt, ktorý by im vyhovoval. Na projekt z katalógu sa ale treba pozerať v globále (má spĺňať všeobecné požiadavky klientov). Ak si vyberiete dobrú stavebnú firmu, nebude absencia detailov v katalógovom projekte problémom. Každý katalógový projekt je možné určitým spôsobom upraviť a dostať tak aj lacnejšiu variantu projektu do jedinečného stavu s ktorým budete spokojní.
    Najlepšie je požiadať o pomoc profesionálov. Sme tu pre Vás.

      Práve je Pi máj 17, 2024 2:15 pm