IRIS - Investično Realitný Informačný Systém

Reality


  Kataster nehnuteľností

  Share
  avatar
  AllReall

  Počet príspevkov : 106
  Join date : 09.09.2010

  Kataster nehnuteľností

  Odoslať  AllReall za So november 06, 2010 1:59 pm

  Kataster nehnuteľností slúži ako informačný systém, najmä na ochranu práv k nehnuteľnostiam, na daňové a poplatkové účely, na oceňovanie nehnuteľností, na ochranu poľnohospodárskeho a lesného pôdneho fondu a na budovanie iných informačných systémov o nehnuteľnostiach.
  Kataster nehnuteľností je grafické určenie (katastrálna mapa), súpis a popis nehnuteľností (list vlastníctva). V katastri sa evidujú vlastnícke práva k nehnuteľnostiam, záložné práva a ďalšie práva k nehnuteľnostiam. Kataster eviduje nehnuteľnosti podľa katastrálnych území.
  Všetky informácie z katastra nehnuteľností spravuje príslušná správa katastra podľa okresov, za ktorých činnosť zodpovedá príslušný katastrálny úrad podľa krajov.Najvyšším úradom katastra je Úrad geodézie, kartografie a katastra v Bratislave.
  Právna úprava katastra nehnuteľností je obsiahnutá v zákone 162/1995 o katastri nehnuteľností, vyhláške Úradu geodézie, kartografie a katastra č. 461/2009 a v ďalších zákonoch a právnych normách a v technických predpisoch vydávaných Úradom geodézie, kartografie a katastra.
  Kataster nehnuteľností
  Katasterportal

   Práve je Po december 10, 2018 4:53 pm