IRIS - Investično Realitný Informačný Systém

Reality


  Aký typ stavebného materiálu zvoliť?

  Share
  avatar
  AllReall

  Počet príspevkov : 106
  Join date : 09.09.2010

  Aký typ stavebného materiálu zvoliť?

  Odoslať  AllReall za Pi október 01, 2010 12:22 pm

  Aký typ stavebného materiálu zvoliť?
  Pred začiatkom výstavby murovaného domu Vás čaká jedno z najzložitejších rozhodnutí. Aký typ stavby a aký materiál je najvhodnejší pre Váš dom? Možností je naozaj veľa. Stavíte viac na homogénny materiál alebo budete vrstviť? Na vytvorenie zvislých nosných aj nenosných konštrukcií rodinných domov – teda stien a múrov, sa používajú najmä murivá a čoraz častejšie sa dostáva k slovu aj betón.
  Medzi prvými posudzovanými faktormi je nosnosť jednotlivých systémov. Projektant musí zvážiť možné materiály, podľa ich vlastností, individuálne pre každý projekt. Keďže je statika budovy, čiže schopnosť niesť vlastnú hmotnosť, hmotnosť výbavy a iných možných zaťažení (nápory vetra, sneh atď.), najdôležitejšia vlastnosť, výber materiálov bude primárne závisieť na nej.
  Ako ďaľšie veľmi dôležité kritérium sú tepelné vlastnosti materiálu. V prípade materiálu s vysokou tepelnou zotrvačnosťou a vysokým tepelným odporom, bývajú spravidla nižšie neskoršie náklady na vykurovanie resp. klimatizáciu samotnej budovy, čo býva najčastejší argument pre tento typ stavby.
  Tretí faktor, na ktorý nesmiete zabudnúť, je schopnosť prepúšťania vlhkosti z budovy. Relatívna vlhkosť by nemala presiahnuť 40 až 60 percent.

   Práve je St december 12, 2018 2:43 am